تبلیغات

کاغذ فیلتر هوا

۰

کاغذ فیلتر هوا : فیلتر هوا یکی از قسمت های مهم ماشین است که کار تصفیه هوای وارد شده به موتور را انجام می دهد.فیلتر هوا دارای یک صفحه کاغذی هستند که برای جذب آلودگی ها آغشته به برخی مواد شیمیایی مومی شکل شده اند.عموما فیلتر هوا را در گذر هوا از محیط به موتور خودرو قرار داده می شود تاتمامی گرد و غبار و آلودگی های ورودی گرفته شود و هوای تمیز به موتور خودرو هدایت شود.

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلتر مورد استفاده در صنعت خودرو سازی ترکیبی از مواد سلولزی و رزین با نفوذ پذیری معینی در مقابل هوا، سوخت و روغن است. رزین مورد استفاده در این کاغذ از یک نوع رزین اکریلیک مناسب گزینش و به کار گرفته شده است. این رزین در فرآیند تولید به پلیمری با اتصال های قوی تبدیل شده که امکان شکست این اتصال ها پس از تولید کاغذ امکان پذیر نیست.

 تقسیم بندی کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلترهای هوا، سوخت و روغن تقسیم می شوند و در اتومبیل های سبک و سنگین مورد استفاده قرار می ­گیرند.

کاغذهای فیلتر علاوه بر استفاده در فیلتر خودرو، در سایر موتورهای احتراقی نیز کاربرد دارند. موتورهای مورد استفاده در کشاورزی، موتورهای مورد استفاده در صنعت، قایق­ها، ژنراتور برق، لیفتراک­ها، جرثقیل ­ها و …. که از موتورهای احتراقی (بنزینی، گازوئیلی، گازی) استفاده می ­نمایند نیز مورد استفاده قرار می­ گیرند.

کاغذ فیلتر هوا

تمامی فیلتر هوا از مواد نازکی ساخته می شوند که مانند ماسک عمل می کند و مانع از ورود گرد و غبار می شود.این مواد معمولا دارای جنس کاغذی و یا پارچه ای هستند که البته امروزه نوع اسفنجی آن نیز تولید می شود.

در زمان ساخت فیلتر به منظور افزایش ظرفیت و طول مدت کار فیلتر، لازم است سطح مناسبی از کاغذ تهیه و در فیلتر استفاده شود.

از طرف دیگر اندازه فیزیکی فیلتر باید در حدی تهیه شود که با توجه به محدودیت فضا در روی موتور، امکان استفاده از آن فراهم گردد. لذا با توجه به عوامل فوق الذکر، کاغذ فیلتر مورد استفاده به شکل کنگرهای شکل داده شده و پس از برش و تعیین اندازه دقیق، در داخل فیلتر مونتاژ می گردد.این عملیات به وسیله ماشین مخصوص صورت می گیرد.

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلتر هوا

انواع کاغذ فیلتر

______________________________________________________

  • کاغذ فیلتر هوا
  • کاغذ فیلتر روغن
  • کاغذ فیلتر سوخت

خواص کاغذ فیلتر

کاغذ فیلتر هوا از خواص متعددی برخوردار است که شامل: قابلیت به دام انداختن ذرات، مقاومت در برابر رطوبت، میزان سرعت جریان حجمی، کارایی و سازگاری می باشد.

معرفی فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از قطعات مهم و مصرفی ماشین می باشد که باعث جذب گرد و غبار و آلودگی های لازمه می شود و هوای تمیز را وارد موتور می کند.فیلتر هوا مانند صافی عمل می کند و آلودگی ها را به خود جذب می کند و بعد از گذشت مدت زمان این مواد روی فیلتر رسوب می کند و کارایی آن را کم می کند.

در این زمان است که می گوییم زمان مصرف فیلتر به پایان رسیده است و شما باید یک فیلتر هوا نو و تازه خریداری نمایید .عمر سرویس دهی فیلتر کاملاً بستگی به میزان کارکرد خودرو دارد. لازم به ذکر است که کلیه خودروها بدون تردیداز فیلتر هوا استفاده می نمایند و به عبارت دیگر هیچ خودرویی بدون فیلتر هوا یافت نمی شود.

شرکت های تولید کننده فیلتر هوا

شرکت سام صنعت قومس بهره برداری با هدف خدمت رسانی به صاحبان صنایع،کارخانجات،آماده ارائه مشاوره خدمات فنی و مهندسی در زمینه ی طراحی، ساخت، تامین مواد، نصب و راه اندازی، فیلترهوا، نگهداری و تعمیرات پروژه‌های صنعتی می باشد.

کاغذ فیلتر هوا را بیشتر بشناسیم

کاغذ فیلتر هوا، از جمله متخلخل ترین کاغذ های فیلتر موتور است. به دلیل ویسکوزیته کم هوا، نیروی اعمال شده بر کاغذ فیلتر هوا (توسط ذرات گرد وغبار)، کمتر از کاغذ های روغن یا سوخت است.

این کاغذ را می توان با استفاده از الیاف بلند، که بخشی از آن ها مرسه ریزه شده اند (یعنی با اسید تیمار داده شده تا فرم استوانه ای و پایداری را به خود بگیرد)،تولید نمود. اغلب، فیلترهای هوای مورد استفاده برای ماشین آلات سنگین نظیر ماشین های خاک برداری، در گروه جداگانه با عنوان فیلترهای ویژه هوای خیلی آلوده یا فیلترهای پر دوام تقسیم بندی می شود.

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلتر هوا

فیلتر‌ هوای سلولزی

فیلتر هوای سلولزی یا همان فیلتر‌ هوای کاغذی، عمومی‌ترین و پرکاربردترین نوع فیلتر هوای استفاده شده توسط کمپانی‌های خودروسازی است. فیلتر‌های هوای سلولزی، از یک فریم پلاستیکی برای ایجاد ثبات در ساختار خود بهره‌ می‌برند و از یک کاغذ پلیسه‌دار آکاردئونی برای جذب ناخالصی‌های هوا استفاده می‌کنند. فیلتر‌ هوای سلولزی توانایی جذب ۸۰ تا ۹۰ درصدی ذرات خارجی دارند و نسبت به مابقی فیلتر‌ها بسیار ارزان‌تر هستند اما عمر کوتاهی دارند و باید پس مدت کوتاهی تعویض شوند

در تولید فیلترهوا خودرو مواد اولیه زیادی مورد نیاز است که از جمله این مواد می توان به پلی یورتان، کاغذ چین شده فیلترهوا، چسب فیلتر هوا حرارتی و توری نیسان انژکتوری اشاره کرد.

فوم پلی یورتان یکی از مواد اولیه در تولید فیلترهوا ماشین می‌باشد که از واکنش شیمیایی دو ماده مایع پلی و ایزو (ایزوسیانات) تولید می‌شود. پلی یورتان یک رزین یا چسب پلیمری است که بسته به شرایط تولید بی‌رنگ یا شیری رنگ یا نارنجی رنگ می‌باشد.

رزین پلی یورتان چیست

رزین پلی یورتان حاوی یک پلی ال پایه می‌باشد که مواد افزودنی، به آن افزوده می‌گردد. ماده ایزوسیانات یا به اصلاح ایزو، مایعی قهوه ای رنگ یا بی رنگ است که به عنوان سخت کننده در تولید فوم پلی یورتان استفاده می شود.

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر